Víte o tom, že se dají koupit již vyfouknutá slepičí, ale i husí nebo kachní vejce přes e-shop na internetu? Celé plato s 30 bílými vejci – nejméně o velikosti L, která můžeme začít hned malovat podle vlastní fantazie. Kachní vejce o velikosti 6 – 6,5 cm a husí o velikosti 8,5 cm v balení po 10 kusech. V krabicích s poznámkou „opatrně – sklo“ nám je přivezou až domů.
My si pak jen s dětmi nachystáme vše potřebné pro malování – temperové nebo akrylové barvy, které dobře kryjí plochu. Štětce užší na malování drobných detailů a širší štětce pro větší plochy, kelímek s vodou, hadr na otírání přebytečné barvy na štětci. Na vajíčko je dobré si připravit kalíšek nebo stojánek na vejce, aby nám při barvení drželo stabilitu a nepadalo. Další možností pro snadnější malování, je dát do hrnečku kousek modelíny, do které napíchneme vajíčko na špejli. Špejli protáhneme oběma dírkami vajíčka a z obou stran (u dírek) ho zajistíme kouskem modelíny. Nebude se na špejli otáčet, ale zůstane na jednom místě – jako plátno na stojanu, připravené k vybarvení.
A pak už nás čeká jen něco pěkného na bílý povrch vajec namalovat. Inspirací nám může být sama jarní příroda – žluté narcisky, fialky, sedmikrásky, podběl, fialové, žluté a bílé macešky, různobarevné krokusy neboli šafrány, tulipány, kočičky. Také motýli, ptáčci a mláďata zvířat jsou dobrým motivem – kuřata, housata, králíčci. Možností co malovat je dost. Namalovanými vejci pak po oschnutí barvy protáhneme pomocí špejle barevnou stužku, kdy na jednom konci uvážeme mašli a zavěsíme je jako hezkou dekoraci do okna nebo na větvičky žlutě rozkvetlého zlatého deště ve váze. Krásně se budou velikonoční vajíčka vyjímat také na větvích keřů nebo stromů na zahradě, ale třeba i v truhlících či květináčích na balkóně nebo na terase. Výhodou vyfouknutých namalovaných vajec je to, že dlouho vydrží, pokud tedy nespadnou a nerozbijí se. Můžeme si je uschovat klidně do příštích Velikonoc.