Politika ovlivňuje naše životy

Slyšíme o ní denně a aniž bychom chtěli , tak se nám neustále nějakým způsobem promítá do našich životů. Jak vlastně politika ovlivňuje naše životy? Politika patří mezi obory, které se nám neustále nějakým způsobem promítají do života. Ale je to všude na světě, proto to bereme jako normální každodenní věc, která tady s námi je už stovky let a další stovky let bude i po nás. Můžeme se potkávat s politikou levicovou, můžeme se potkávat s politikou pravicovou. Zde je někdy problém rozlišit kdo je pravicový nebo levicový. Pomůckou může být fakt, že levicová politická strana se snaží hájit zájmy chudšího obyvatelstva, důchodců, znevýhodněných sociálních skupin.

bílý dům

Pokud bychom se na to podívali z pohledu obyčejného občana své země mohli bychom politiku ještě dělit na demokratickou, korupční, diktátorskou a další. Určitě bychom našli pojmenování pro další druhy politik, které panují po celém světě. My můžeme být rádi, že žijeme v demokratické zemi. Sice se nám nemusí úplně líbit všechny počiny naší politické scény, ale oproti jiným zemím bychom měli být i rádi kde žijeme. Politika totiž dokáže velmi ovlivnit celý chod země a taky životní úroveň svých občanů. Taky bychom mohli uvést, že politika je věc, která se vyvíjí postupem času a její smýšlení je určitě jiné než třeba před 20 lety. 

volby

Co ovlivňuje politiku?
Politiku může ovlivňovat mnoho aspektů, které se zrovna dějí v dané zemi. Můžete to být pandemie onemocnění, které dokáže úplně změnit politický běh země a to co bylo před pandemií normální se může úplně převrátit. Další faktor, který dokáže ovlivnit politiku je válka. Politiku země mění i její zastupitelé, které si sami volíme do řízení naše země.  Nesmíme zapomenout jako faktor finanční hospodaření země nebo třeba nezaměstnanost. Pokud chceme, alespoň trochu ovlivnit politiku své země nestačí pouze na ní nadávat z křesla ve svém vyhřátém obývacím pokoji, ale pokud máte možnost jít volit a snažit se to změnit. Protože kvalitní politika země určuje i budoucnost naším dětem.