Pejsek nebo kočička z útulku

Máme tu nový rok a s ním pro většinu z nás i nová předsevzetí, která se pojí také s dobrými skutky. Určitě mezi ně může patřit pomoc opuštěným pejskům a kočičkám, kteří skončili z různých důvodů v útulcích. Například přišli o svého páníčka či paničku, zaběhli se a ztratili nebo se o ně páníčkové nedokázali postarat. Příčin nespočet, na jejichž konci jsou pak naši mazlíčci sami – bez blízkého člověka, který je jen a jen pro ně. Na druhou stranu ale mají v útulku postaráno o stravu, lékařské ošetření a střechu nad hlavou, což je moc dobře.

pejsek z útulku

Pokud se rozhodnete, zadejte si na internetu do vyhledávače útulek ve vašem místě bydliště nebo v blízkém okolí. Možná zjistíte, že je docela nedaleko a že byste, pokud jste alespoň trochu odvážní a máte rádi zvířata, mohli s venčením pejsků pomoci.

Na webových stránkách naleznete pravidla, jak si online procházku zajistit. Venčení pejska si může objednat osoba starší 18 let. Děti tedy jen v doprovodu s dospělým. Je-li vám 15 – 18 let, je nutný podepsaný souhlas od rodičů. Pak už se podmínky mohou útulek od útulku lišit. V některých je možné si pejska, kterého chceme venčit, vybrat, v jiných si lze zvolit jen čas a den venčení podle nabídky. Na stránkách útulku můžete pejsky vidět na fotografiích s bližšími informacemi, odkud se do útulku dostali, jakou mají povahu a jiné zvláštnosti. Pokud se stane, že si pejska již někdo adoptoval a odvedl domů, dostanete obratem zprávu e-mailem.

kotě z útulku

Při společných procházkách si třeba se čtyřnohým kamarádem padnete do oka natolik, že budete uvažovat o jeho adopci. Stejně tak vás může něčím oslovit v útulku také kočička. Smutným pohledem, výmluvným zamňouknutím, zabarvením srsti, příběhem, jež prožila. Prostě něčím pro vás velmi blízkým, co rozhodne, že si je rádi odvedete s sebou domů a vytvoříte jim láskyplný a bezpečný domov, který si zaslouží. Věřte, že se vám odvděčí svojí oddaností a veselým přivítáním vždy, když se budete ráno probouzet a kdykoliv a odkudkoliv se vracet domů.