Kdo půjčí podnikatelům?

Soukromý byznys sice může vzkvétat a přinášet svému provozovateli docela hezké peníze, ale bohužel tomu může být i přesně naopak. To znamená, že se může cokoliv zvrtnout a podnikatel to může i více než nepříjemně pocítit na svojí peněžence. A nejen na svojí peněžence – i celá jeho firma může kvůli nedostatku finančních prostředků skomírat, ba i bankrotovat.

Je to smutné, ale je to tak. A když se některý z podnikatelů do podobné situace dostane, musí ji logicky co nejrychleji a co nejefektivněji vyřešit. Protože čím víc problémů takové podnikání provází, tím víc dalších v souvislosti s těmito vzniká a situace se může stát nakonec naprosto bezvýchodnou.

eura peníze

Pokud pak nelze využít k překonání podobných problémů vlastní finanční rezervy, není jiná možnost než si vzít půjčku. A naštěstí tu je podobných možností docela dost. Ovšem nejednou pouze teoreticky.

Teoreticky si u nás každý z podnikatelů v tísni snadno půjčí, protože je tu v nabídce půjček habaděj. Ovšem realita ani zdaleka tak dobře nevypadá. Jakmile má totiž podnikatel nedostatečně vysoké příjmy a nedobře vypadající daňové přiznání, jakmile se tento nemůže pyšnit ani svými registry dlužníků, je zle. V takové chvíli dají banky od podobného žadatele raději preventivně ruce pryč, nevyhoví mu. A jedinou možností, jež potom ještě někomu takovému zbude, je hypotéka bez doložení příjmu.

eura v kapse

Taková nebankovní hypotéka je totiž finančním produktem, u kterého nemusí hrát ani žadatelovy příjmy, ani záznamy v registrech a další věci významnou úlohu. U ní je zásadní, aby mohl dát žadatel do zástavy nemovitost a aby měl aspoň takové příjmy, jež jsou potřeba ke zvládnutí minimálních splátek. A kdo v tomto odstojí, ten onu finanční pomoc dostane. A pak už nic nebrání tomu, aby takto získané peníze investoval do své živnosti a zajistil si tak budoucí prosperitu.