Konec koupací sezóny se blíží

Jakmile začnou přicházet chladnější dny, je jasné, že s koupáním je konec a přichází čas na uložení Vašeho bazénu k zimnímu spánku. K tomu, aby bylo Vaše koupací zařízení možné používat i další rok, je potřeba dodržet pár nezbytných kroků, které zajistí, že celé zařízení přečká bez problémů až do léta. Zazimování bazénu https://www.chlorito.cz/zazimovani-bazenu není zase až tak složitý úkol, pokud víte jak na to. My Vám s tímto úkolem rádi pomůžeme. Nezapomeňte ještě naposledy zkontrolovat kvalitu vody za pomocí testeru a dodat do vody všechny potřebné přípravky, které potřebuje, a pořádně projeďte celý obsah filtrací. Následně odstraňte z vody všechny plovoucí předměty – plováky, teploměry, dávkovače tablet a samozřejmě také schůdky.

zazimování bazénu

Poté odpusťte vodu pod úroveň filtrace a do vody rozmíchejte za pomocí síťky přípravek k zazimování zvaný zazimovač, který udrží kvalitu vody po chladné dny až do doby, kdy budete chtít opět bazén využívat. Nakonec je dobré stěny Vašeho koupání ochránit před poškozením ledem, který by se mohl na hladině vytvořit, pokud teploty klesnout pod nulu. K tomuto účelu jistě využijete kvalitní a spolehlivé dilatační plováky. No a nakonec už po všech těchto úkonech – po dokonalém vyčištění a upravení vody už stačí jen celé koupání pořádně přikrýt plachtou, kterou musíte dobře zajistit, aby neuletěla nebo případně nespadla do vody.

čištění bazénu

Jak tedy vidíte, zazimování bazénu není opravdu nic složitého, samozřejmě, že to nějaký čas zabere a dá to trošku práce, ale stojí to za to, když pak v létě můžete Vaše koupání znovu začít používat bez jakýchkoliv starostí či problémů. Pokud se o celé koupací zařízení opravdu dobře staráte a využíváte správných přípravků a pomocníků, pak Vám bude sloužit po dlouhá léta a Vy si tak budete moci užívat vodních radovánek s rodinou v klidu a v pohodě.