Jak vybírat vhodné schodišťové zábradlí a nad čím byste měli popřemýšlet?

Každý patrový dům potřebuje schodiště a takové schodiště se neobejde bez zábradlí. Přemýšlíte, jaké zvolit a z jakého materiálu? Záleží na tom, co požadujete.

Jak vybírat vhodné schodišťové zábradlí a nad čím byste měli popřemýšlet?

Mít patrový dům je snem mnoha z nás, mít v domě krásné schodiště se zábradlím má jisté výhody, ovšem je potřeba hodně pouvažovat nad tím, jaké zábradlí ke schodišti vybrat. Na výběr máte samozřejmě z velkého množství materiálů i designů, ale zohlednit byste neměli při výběru pouze estetickou stránku. Co všechno tedy může být rozhodujícím faktorem?

pexels-photo-6283971

Máte děti?

Pokud máte děti, budete jistě chtít co nejkvalitnější zábradlí, které bude stoprocentně plnit bezpečnostní funkci. Takové zábradlí by mělo být pevné, mělo by mít dlouhou životnost a nemělo by mít rozložené ozdobné prvky tak, aby se dalo skrze něj propadnout. Hodně také záleží na údržbě, protože všichni víme, že malé děti rády po domě běhají a všechno umažou. Pokud je zábradlí na schodiště vybráno z nevhodného a špatně údržbového materiálu, může se vám stát, že budete po domě neustále běhat s hadrem a zábradlí leštit. Nejhůře se pak udržuje rozhodně skleněné zábradlí, na kterém jde vidět opravdu všechno. Přitom právě skleněné zábradlí patří k moderním a oblíbeným materiálům, protože je opravdu moc hezké. Má však, ale velmi nízkou životnost a opravdu se špatně udržuje.

pexels-photo-6296927

Klasika, která má stále navrch

Mezi klasické a stále hojně využívané materiály rozhodně paří hliník. Hliníkové zábradlí je velmi dobře cenově dostupné a v ceně na trhu nemá konkurenci. A přitom je to zábradlí kvalitní, pevné a snadno se s ním manipuluje, což oceníte při instalaci, využít se pak dá nejen v interiérech ale i venku. Hliník se navíc dnes dá uzpůsobit nejrůznějším trendům a tak můžete získat za zlomek ceny skutečně pěkné a designově zajímavé zábradlí. Hliník je navíc bezúdržbový a i po letech používání vypadá zábradlí z něj stále stejně. Dobře si vede i ocelové zábradlí, které je pevné a taktéž moderní, i tam ale počítejte s náročnější údržbou.

Výhodou moderních schodišťových zábradlí je pak i možnost kombinovat nejrůznější materiály dohromady, skvěle se s ostatními materiály kombinuje například masivní dřevo.