S přebytečnými kilogramy je nutné bojovat

Každý člověk, který trpí nadváhou, moc dobře ví, že zhubnout nadbytečné kilogramy není žádnou procházkou růžovým sadem. Naštěstí to ale není ani nic nemožného.

S přebytečnými kilogramy je nutné bojovat

Nadváha není většinou problém. Problémem může být ale obezita, která je u Čechů k vidění ve stále větší míře. Tento druh nepříjemností musejí zažívat nejen mnozí dospělí, ale stále častěji i školou povinné děti. Obezita není důvodem, proč byste se ji měli snažit zbavit. Důvodem jsou mnohé nepříjemné chronické choroby, které se mohou v průběhu let u obézních jedinců projevit. Tay vám mohou zkomplikovat život opravdu mimořádným způsobem, takže není dobré si zahrávat.

Kopa jablek

Ideálním řešením je hned ze začátku identifikovat svůj stav. To, že vám někdo říkal, že jste obézní nebo že si to dokonce sami myslíte ještě neznamená, že tomu tak opravdu je. Nejlepším řešením je nechat si to zjistit u lékaře, ale pokud se vám nechce běhat po doktorech, stejně dobrou práci udělá kalkulačka BMI https://www.bmikalkulacka.cz/. Stačí zadat jen věk, hmotnost a výšku těla. Hned se pak dozvíte, jak si stojíte.

Ať už vám obezita vyjde, nebo se bude jednat „jen“ o nadváhu, měli byste začít v obou případech hubnout. Nemusíte se hned hnát do drastických diet, které stejně ve většině případů nefungují, alespoň ne dlouhodobě. Mnohem lepší je začít jíst více racionálně. Eliminovat z jídelníčku tučná a sladká jídla a nahradit je dalšími porcemi zeleniny. Ta by měla být ideálně čerstvá, jelikož tak dostanete do těla nejvíce vitamínů. Vhodné k hubnutí jsou také luštěniny a zapomínat byste neměli ani na ovoce.

Orientální jídlo

Když se řekne A, mělo by se říci i B. B je v tomto případě sportování. Nemusí se jednat za všech okolností o žádné velké fyzické výkony, těch asi na začátku nebudete ani schopni. Někomu postačí chodit na delší procházky, ideálně ve svižnějším tempu. S postupem času můžete přidávat na rychlosti a až si tělo zvykne, místo procházek můžete běhat. Komu není běhání po chuti, může si pořídit jízdní kolo, které je rovněž velice efektivní, co se ubírání tuků týče. Kdo chce sportovat doma, ten může využít rotoped, případně veslařský trenažer.