Jak si poradit se švábem

Červený šváb je nejběžnější druh, který žije v domovech lidí. Šváb v bytě, ať už jde o jakýkoliv druh, je pro lidi nevítaným a nepříjemným hostem. Naštěstí se v našich domovech moc často nevyskytuje a nemá to snadné ani s množením. K tomu samička potřebuje teplotu kolem 30 °C.

Šváb žije v komunitě ostatních jedinců svého druhu. Když tedy najdete jednoho, určitě nebude jediným exemplářem, který se vám po bytě prochází. Samečci mají křídla, ale nelétají. Samičky křídla nemají.

Jak se zbavit švábů v bytě?

Šváb při hledání jídla pobíhá po bytě, na stolech, po odložených potravinách. Je nositelem určitých onemocnění, jako je například úplavice. U některých citlivých lidí může tento hmyz způsobit různé alergie. Boj proti němu je zdlouhavý, protože se dokonale přizpůsobuje i extrémním podmínkám. Jejich těla dokonce přestávají reagovat na často používané jedy. Proto se neustále hledají nové metody, jak se jich zbavit.

šváb1

Na trhu najdete různé produkty, gely, spreje, prášky. Ačkoli aerosoly (Raid, Baygon a další) působí rychle, někteří švábi se po určité době vzdálí z místa a nadále žijí. Tyto postupy je třeba periodicky opakovat. Pokud se chcete švábů zbavit pohodlným způsobem, obraťte se na odborníky v deratizaci.

šváb

Lidové metody, jak se zbavit švábů

Lidé našli mnoho zajímavých metod.

Můžete si vyrobit pasti na šváby: smíchejte kyselinu boritou s vaječným žloutkem a vařenými bramborami ve stejném poměru, utvořte kuličky a uspořádejte je v místech, kde se šváb vyskytuje. Ten bude přitahovány lahodnou vůní jídla, ale po dotyku kuliček tykadly se spálí a opustí vás na dlouhou dobu.

Pasti na šváby lze vytvořit pomocí běžné nádoby. Potřebujete lahev, jejíž vnitřek musíte pokrýt mastnou vrstvou a na dno dáte návnadu, například kousek masa. Lahev potom umístíte tak, aby do ní šváb snadno vlezl. Po mastných stěnách už se zpět nedostane.

Největším nepřítelem švábů je mráz. To bohužel v domácích podmínkách nejde dost dobře využít.