Co jsou to mobilní pískovačky

Není pochyb o tom, že písek je jedním z nejlepších brusných materiálů. Ovšem je také fakt, že není zrovna jednoduché s ním pracovat. Jistě, Danou věc lze potírat pískem, a tím ji vyhlazovat a brousit, avšak to není zrovna příjemný proces, nehledě na to, že nám zničí i ruce. A to i v případě, že používáme rukavice.

Nelze se proto divit, že si lidé vymysleli nejrůznější přístroje, které jim mají tuto práci usnadnit a zjednodušit. A v neposlední řadě také zefektivnit. Příkladem mohou být nejrůznější pískovací boxy.

piskovacka2

V podstatě se jedná o čerpadla, kdy se jedním koncem nasává písek, případně je již předem vložen do nádrže daného boxu, a následně se vypouští hadicí pod velkým tlakem. O tom, že je tento způsob efektivní, pak není třeba mluvit. Navíc, použitím hadic nejrůznějšího průměru můžeme mít buď široký, silný proud, nebo úzký, soustředěný „paprsek“.

O tom, že každý je vhodný pro jinou práci, není třeba mluvit. Silnější proud najde uplatnění například při čištění či broušení fasády. Úzký je zase vhodný například pro broušení sklenic či jiných drobných předmětů. Uplatní se zkrátka tam, kde je nutná preciznější práce.

Ovšem nejen hadice, ale i boxy samy mohou mít nejrůznější velikost. V poslední době se pak stávají čím dál oblíbenější mobilní pískovačky. Jedná se o boxy uzpůsobené tak, aby se daly relativně snadno přenášet.

piskovacka1

To je samozřejmě jejich výhoda, neboť je snadno dopravíme tam, kam potřebujeme. Jsou tak malé, že je uzvedne bez větších problémů jeden člověk. Není tak potřeba složitě organizovat převoz.

Jeho malá velikost však znamená, že se tam vejde menší objem písku. Je tedy nutné jej používat pouze na drobnější práce, nebo počítat s tím, že jej bude nutné často doplňovat, a tedy přerušovat danou práci.

Je tedy na nás, abychom se zamysleli, zda je pro nás právě tento typ tím nejvhodnějším. Pak už totiž bude pozdě koupě litovat.