Jak postavit dům a nepřeplatit?

Vlastní dům, který obklopuje udržovaná zahrada a kde je možné spočinout k odpočinku v horkých letních dnech, je snem řady Čechů. Jenže ne každému se tento sen povede proměnit ve skutečnost. Proti nám totiž stojí hned několik faktorů, které nám mohou vlastní bydlení velmi zkomplikovat.

Hypotéka jako prostředek k plnění snů

Jak jinak zafinancovat bydlení, než vhodně zvolenou hypotékou. Je potřeba si uvědomit, že hypoteční úvěry nabízí řada bankovních i nebankovních společností. A výběr hypotéky je první krok, který se nám v případě špatné volby může razantně prodražit. Bankovní i nebankovní subjekty nabízejí úvěrové produkty s rozdílnými vlastnostmi a neznamená, že vaše banka, u které máte vedený spotřebitelský úvěr, nabídne nejvýhodnější podmínky.

potřesení rukou

Je také potřeba oddělit klasický hypoteční úvěr na bydlení a americkou hypotékou, která je možná tak trochu nešťastně nazvaná. Jelikož se o hypotéku v pravém slova smyslu nejedná. Hypoteční úvěr na bydlení je sice účelovým úvěrem, nabízí však velmi výhodnou úrokovou sazbu. Oproti tomu americká hypotéka je neúčelová, roční úrokovou sazbu ale už tak výhodnou úrokovou nedisponuje.

Stavební forma, která vám vyjde vstříc

Pokud už máte krok čísla jedno v podobě hypotéka za sebou, je správný čas na výběr stavební firmy. Stavební firmy vysočina je určitě správnou volbou, pokud hledáte firmu, která se vám bude snažit splnit vše, co vám na očích vidí.

rodinný dům

Pokud nemáte peněz nazbyt a přesto chcete bydlet ve vlastním, vybírejte z nabídky katalogových domů, kde je cena podstatně nižší. Nižší cena jde ale ruku v ruce s větší přizpůsobivostí. V případě, kdy disponujete větším obnosem peněz, je vhodné spolupracovat s architektem a nechat si navrhnout rodinný dům přímo na míru. Avšak ani v jednom z případů určitě nebudete z výsledku zklamaní a v novém domě, který se stane domovem, jistě zažijete řadu hezkých chvil.