Co sledovat při výběru vodovodní baterie, aby vám dlouho vydržela?


Většina lidí má dojem, že výběr vodovodní baterie je pouhá maličkost, a proto tomu nevěnují pozornost. Ale výběr vodovodní baterie důležitý je. Proč?

Co sledovat při výběru vodovodní baterie, aby vám dlouho vydržela?

To jakou máme vodovodní baterii povětšinou ani pořádně nevíme a prostě si pořídíme tu, která se nám zdá být cenově výhodná a popřípadě je i hezká. Sledovat bychom ale měli více faktorů, než po nějaké baterii sáhneme. Kvalitní vodovodní baterie totiž dokáže ušetřit mnoho litrů vody za pouhou minutu, navíc nám může vydržet po dlouhé roky, bez toho aniž by se pokazila. Jak se tedy s výběrem popasovat?

pexels-photo-4108676

Když chcete ušetřit

Správně vybraná vodovodní baterie v dnešní době může výrazně šetřit spotřebu vody v domácnosti. K běžným bateriím pak lze namontovat i takzvaný perlátor, který sám o sobě spotřebu vodu šetří a obvykle se jedná až o pět litrů vody za minutu i více. Perlátor lze dokoupit samostatně a dá se přidělat i ke starším typům baterií. Pokud ale chcete přímo úspornou baterii, určitě sáhněte po moderní termostatické. Ta šetří vodu a hlavně je bezpečná. Má totiž pojistku, i když si tedy dítě samo pustí vodu, nikdy se nemůže opařit. Stupně se na ní navíc dají navolit a baterie sama smíchá i teplou a studenou vodu.

Páková nebo kohoutková

Klasické kohoutkové baterie jsme začali měnit za ty pákové, které jsou praktičtější a snadnější na ovládání. Kohoutkové baterie se ale postupně zase vrací a může za to jejich zajímavý design. Dnes není problém sladit dokonale baterii s designem koupelny či kuchyňské linky, na trhu je totiž nepřeberné množství druhů, barev i materiálů. Nejčastěji saháme po pochromovaných či nerezových bateriích, ty jsou kvalitní a především cenově výhodné, pokud si chcete dopřát luxus, určitě ale sáhněte po mosazné baterii, která je sice o něco dražší, ale vydrží podstatně déle.

pexels-photo-4114725

Při výběru se pak zaměřte i na to, jakou má baterie kartuši. Kartuše baterie je velmi důležitá. Právě v ní se totiž po spuštění vody mísí studená a teplá voda, jde tedy o nejdůležitější součástku baterie. Je snadno vyměnitelná, ale pokud už chcete opravdu kvalitu, vybírejte baterie s kartuší keramickou. Plastové kartuše se totiž mnohem rychleji opotřebovávají a většinou je najdete právě v levnějších modelech baterií.

Skutečně dobrá baterie by měla být na první pohled pěkná, ale záleží i na tom, co všechno umí.