Zdravý sport

Jak jste na tom se sportem a pohybem? Rádi sportujete anebo raději lenošíte doma? Víte, je několik druhů sportu. Třeba například aktivní anebo pasivní sport. Já jistě patřím do té kategorie, že se mi líbí oboje. Moc ráda sportuji aktivně, a hlavně tedy běhám v lese.  Ale taky se moc ráda podívám na tenis v televizi. Běhání v lese jsem zdědila po mém tatínkovi. Tatínek byl totiž vášnivý běžec a moc rád běhal loukou anebo lesem. Taky si vždycky pamatuj na to, když se tatínek vrátil z běhu z lesa a potom mu maminka prohlížela celé tělo, jestli nemá někde přisáté klíště. Byla to docela velká zábava.

Sport je má vášeň.

A musím říct, že většinou na sobě tak jedno nebo dvě klíšťata měl. Maminka se už vždycky smála, že asi místo sportu se někde válí v lese na zemi. Že asi vždycky někde zakopne o nějaký pařez, ale to nebyla pravda. Můj tatínek měl totiž rád sport, který je docela fyzicky náročný. Tudíž v lese běhal tak, že si rád běh ztížil a běhal houštím a do kopce. Já osobně si to tedy nedokážu představit, jak se běhá houštinou. Ale asi to musela být dobrá zábava. Navíc taky jsem si všimla, že se ke sportu už taky hlásí maminka, kterou zaujal taky běh a já se ani nedivím. Uklidní to mysl a zpevní tělo.

Sport nebo odpočinek?

Takže sport je vážně hodně prospěšná všemi směry a myslím, že by to měl alespoň zkusit úplně každý. Takže to bylo samozřejmě perfektní, pokud někdo touží dát kila dolů. Taky jsem ráda, že můj tatínek mě k tomu vedl taky. Nevím, jak by to se mnou bylo, kdyby můj otec mě k tomu nenutil. Jako dítě jsem totiž byla docela obézní. Takže jsem ráda, že mě tatínek vzal pod svá křídla a naučil mě běhat. A ze začátku mě tento sport nebavil, ale postupem času jsem si ho zamilovala. Takže nyní běhám velmi často sama. Musím říct, že i běhání s kamarádkou má své plusy. Zabavíte se a trávíte spolu čas hodně aktivně. Já totiž i velmi ráda aktivně odpočívám, a to kamarádka taky. Takže pro nás sport byl jasná volba.