Zbytečné spotřebiče v našich domácnostech

Čím více se zavíráme doma a do světa internetu, tím více opouštíme realitu a někdy i zdravý rozum, který necháváme někde na pospas lvům. Vždycky této slabosti využijí ti, kteří na tom chtějí náramně zbohatnout. Jistě jste si všimli, že v českých médiích začala běžet reklamní kampaň pro nové osvěžovače a filtry vzduchu. Prach, částice a špína u nás nejsou tak palčivým problémem jako například v Šanghaji, ovšem je pravda, že i každý dům, který není dlouho větrán, se časem stane takovým menším astmatickým peklem. Není to ale nikdy tak hrozné, jak to některé reklamy dělají, byť mohou znít na první pohled velmi rozumně. Je nutné je prostě zdiskreditovat hned na začátku, protože jestli máte omezený rozpočet a nechcete zbytečně vyhazovat peníze, tak byste měli sledovat tyto řádky.
černá zástrčka
1) Kašlete na nejrůznější udělátka
Mohou to být právě ony osvěžovače a filtry, mohou to být ionizátory, mohou to být nejrůznější přímotopy a topení. Všechno to jsou zbytečné krámy, které stejně moc nefungují, ale akorát žerou hodně elektřiny. Domácnost, která má dva přímotopy a bojler se může připravit, že za elektřinu dá minimálně 1700 za měsíc a to je ještě cena dobrá. Nezapočítali jsme totiž počítače, televizi, světla, vaření apod.
otevřené okno
2) Zkuste přemýšlet
Opravdu potřebujete nejnovější ionizátor vzduchu? Nestačí jenom třeba otevřít na pár chvil okno? Samozřejmě, není to tak ultra moderní jako onen přístroj, který pojídá elektrickou energii jako dítě bonbony, ale přeci jen. Je jasné, že pokud žijete ve městě, je velmi těžké dostat se k nějakému tomu horskému vzduchu. Ale není to nemožné. Větrejte ve dny, kdy je situace lepší. A raději si navlečte doma mikinu, než abyste zatápěli přímotopem. Stejně to nikdy nebude takové terno, jak si myslíte a ještě za to pořádně zaplatíte. To ani nemluvíme o pořizovací ceně. se může hodit pro všechny, kteří by se chtěli nejen zbavit všech zbytečných spotřebičů, ale možná i nahradit drahé světelné zdroje za mnohem úspornější a stejně tak dobré.