Učíme se anglicky

Ať jsme již úplní začátečníci nebo snad si chceme jen procvičit základy angličtiny, tak nám může snadno a rychle pomoci některá z aplikací nebo služeb, případně online kurzů. Je fajn, že si můžeme procvičovat nejen slovíčka, fráze, gramatiku, ale zároveň i živou konverzaci, která nás skutečně nejvíc obohatí. Podobně, jak jsme mohli odkládat těžké papírové slovníky a nahrazovat je překladačem z webu nebo telefonu, tak to stejné můžeme udělat i nyní a začít se učit bez drahých učebnic a sešitů. K dispozici máme weby, služby, kurzy, ale i různé online pomůcky, které nám bezpečně pomohou a to v každé úrovni studia.
učení ze slovníku

Tohle od papírového vydání nečekejme

Je pravdou, že někteří mají skvělou fotogenickou paměť a tak se snadno učí z toho, co zkrátka vidí. Co ale nikdy v papírové podobě nezískáme a je to také moc důležité, je živá konverzace. To se zatím ani moc nedaří různým aplikacím, ale v podstatě nebude trvat dlouho a budeme se s tím běžně setkávat. Prozatím nám musí taková služba stačit přes některého z oblíbených komunikátorů. Případně můžeme hledat na YouTube, jelikož i zde se pomáhá se zdokonalením výslovnosti a procvičování anglického jazyka. Videa se dají rozdělit podle stupně obtížnosti. Případně existují kurzy, které se vyučují prostřednictvím sociálních sítí, tudíž studium z pohodlí rodinného krbu.
nekonečné studium

Webové stránky podle potřeby

Jak se učit anglický jazyk online není zase tak složité, existuje hned několik webových verzí. Některé z nich jsou naprosto zdarma a za některé se musí zaplatit mírný měsíční poplatek. V podstatě záleží na tom, co očekáváme nebo jaké máme požadavky. Někdo dá přednost obrázkům, jiný zase například filmům s titulky nebo čtením knih v cizím jazyce. Pokud máme hrůzu z konverzace s rodilým mluvčím, tak to můžeme vyzkoušet psanou formou s Andym – botem, ten je nám k dispozici neustále. Je to v podobě běžného chatu, tudíž to zvládne také každý.