Postavte si úsporný dům


Pokud se pouštíte do projektu vlastního bydlení, do stavby rodinného domku, měli byste mít v hlavě srovnané priority, a tím pádem byste měli mít jasno v otázkách energetické náročnosti vaše nového domku. Cena nového rodinného domku bude určitě vysoká, i když půjde o malý dům, ale do ceny byste měli rovnou započítat i investice do obnovitelných zdrojů, do rekuperace, do solárních panelů nebo do tepelného čerpadla. Když si necháváte dělat projekt pro stavbu vašeho rodinného domku, jistě máte jasno v tom, kolik bude mít váš dům pokojů, jaké bude rozvržení domu, jestli to bude bungalov nebo jestli budete mít domek na patro.

tepelné čerpadlo

A v momentě kdy máte první návrh projektu vašeho domku byste měli navštívit firmu, která se specializuje na fotovoltaiku či tepelná čerpadla, a měli byste si nechat spočítat energetické náklady na váš dům a hlavně úspory, kterých byste mohli zafinancováním např. do solárních panel, dosáhnout. Tepelná čerpadla Brno sunus.cz je firma, které má zkušenosti nejen se samotnou instalací fotovoltaiky nebo tepelných čerpadel, ale právě s výpočty úspor, která vás jistě přesvědčí, že se do toho máte pustit. Správná profesionální firma vám určitě nebude předkládat nereálná čísla jen aby zakázku získali.

tepelné čerpadlo

Zároveň vám pomůžou se získáním dotací a vyplňováním příslušných papírů a dokladů. Pokud si stavíte nový rodinný domek, měli byste se snažit, abyste byli co nejvíce soběstační. Čím míň budete závislí na dodavatelích energií, tím uděláte líp pro vaši peněženku v budoucnosti. Každá úspora se počítá. Rozhodnutí, že se pustíte do stavby rodinného domku je jedno z nejtěžších rozhodnutí, které v životě uděláte, teda pokud jste nevyhráli ve Sportce, protože na financování stavby budete nejspíš brát hypotéku a tím se upíšete na splátky na dalších 30 let života. Ale zainvestovat do fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla se vyplatí, i kdybyste kvůli tomu měli hypotéku splácet o pár let déle.