Podnikání slouží k vydělávání

Nenajdeme na světě zaručeně ani jediného soukromého podnikatele, kterému by nešlo o finanční zisk. Za penězi se ženou nebo aspoň pachtí všichni soukromníci, a činí tak proto, že je podnikání bez dosažení zisků prakticky nemyslitelné. Podnikat a nevydělávat nejde, to by byl naprostý nesmysl.

Nikdo tedy dobrovolně nepodniká, pokud z toho nekoukají nějaké peníze. Jenže leckdo tak aspoň někdy činí nedobrovolně. Prostě pracuje, ale nakonec zjistí, že se něco pokazilo a kýžený zisk se nedostavil. I to se bohužel stává, protože je spousta toho, co se může při podnikání zkomplikovat nebo dokonce nepodařit. Taková už je prostě realita.

eura v pokladně

Ale co si počít, když soukromý podnikatel zjistí, že je na tom finančně zle, že už si nevydělal na to, aby udržel svoji firmu v provozu a měl i na svoje živobytí?

Když to dojde až tak daleko a není v silách podnikatele řešit podobné problémy osobně, není jiné řešení, než si vzít u někoho aspoň půjčku. Dostupnou a výhodnou půjčku, která by pomohla se zvládáním veškerého financování do doby, než se zase situace znormalizuje.

Jeden podnikatel tak třeba vsadí na bankovní půjčku. Zažádá si, doloží spoustu byrokratických potvrzení, pak dlouho čeká, než je jeho žádost posouzena, a nakonec se dozví třeba i to, že z toho nic nebude, protože dotyčný žadatel není bonitní, takový, jaký by měl podle představ bankovních úředníků být.

eura v peněžence

Někdo jiný vsadí na některou z takzvaných rychlých půjček. Peníze má v okamžení, aniž by musel vyvíjet nějakou mimořádnou snahu, a vše vypadá skvěle. Do doby, než dojde na splácení. Protože u takových půjček se platí zpravidla přemrštěné úroky, a když se něco zkomplikuje, jsou tyto půjčky přímo likvidační.

No a chytrý podnikatel vsadí na to, čemu se říká hypotéka po insolvenci. Tento pak získá peníze vcelku snadno a rychle, a také výhodně.

A jistě nemusím zdůrazňovat, kdo si vybral správně. A kdo své podnikání s takovou půjčkou dá do pořádku.