Opravna v rovině

Servis PC Kolín zde skutečně je, a dlužno říci, že ne krátkou chvíli. V naší zemi je samozřejmě spousta podobných. Dalo by se říci, že jich je jako máku. Možná je jich více než hospod. No, počítat to nebudeme, ale podíváme se blíže na práci “servisáků”, jak si někdy a někde i oni říkají mezi sebou. Jé, ti by nám mohli vyprávět věcí. Smutných i legračních, tedy, jak pro koho.

notebook

Lidé se na servis obracejí většinou příliš pozdě, vypráví nám jeden z lidí, kteří opravy provádějí. Obzvláště u notebooků prý není nikomu nápadné, že se jejich stroj moc zahřívá, a to většinou hned u vstupu elektrického proudu. Je jasné, že do notebooku neproudí dvě stě třicet voltů, ale méně. Proto je tam takové malé trafo a chlazení. To, když přestane fungovat, začne se stroj zahřívat, a to zrovna v těch místech. Je nutno počítač minimálně vyčistit a použít i chladící pastu. Také je třeba vše přeměřit. Většinou větráček chlazení zpomaluje prach a nečistota. Když se to vše vyčistí je po problému a notebook jede dál do další kontroly. Tuto je lépe dělat preventivně.

procesor

Ti, kdo zvýšení teploty neberou vážně na to doplácejí jednak delší opravou a pak také samozřejmě její cenou. Do starších strojů je dokonce už lépe neinvestovat, nebo už stejně nejsou součástky.

Také je potřeba si občas kontrolovat disk, tedy pevný disk, takzvaný hadr čili z angličtiny Hard Disk. I ten má své mouchy a existuje několik programů na jeho kontrolu. Pokud se vyskytne cokoli podezřelého, je třeba zasáhnout. V dnešní době cloudů se sice zase až tak moc nestane, když se hadr sesype, protože je snadné si zálohu z cloudu načíst. Ovšem pokud někdo nezálohuje a bude chtít data obnovit, může se stát, že bude Hard Disk zničený natolik, že se již data nepovede zachránit. Tím majitel přichází o vše, co tam kdy bylo i přes veškerou snahu techniků.

Proto tedy skutečně zaneste své podivně se chovající stroje opravny PC Kolín. Můžete je tím zachránit.