Každému, co jeho šálkem jest


Druhů služeb, jak může jeden člověk být prospěšný druhému, je velmi mnoho. Je jen na každém z nás, jak moc a čím chce být prospěšný.

Bezpochyby tou nejcennější službou je služba záchranářská. Má mnoho podob, ale vždycky vede k jednomu cíli, zachránit člověka! A co vlastně od lékaře očekáváme?
 lékařka se stetoskopem
  Důkladnou prohlídku a přesnou diagnózu. Pokud se jedná o lékaře obvodního, pokud si neví rady, nebo si není jistý svým nálezem, měl by nás okamžitě poslat k jinému lékaři – odborníkovi na danou problematiku, a to bez prodlev.

  Svému lékaři chceme důvěřovat. Praktický lékař je nám nejblíže, a to jak z hlediska místního, časového, ekonomického, ale i sociálně-kulturního.

  Očekáváme, že ordinace bude vždy čistá a upravená. Že se nám například nestane, že by měl lékař špinavé ruce nebo, že by to v ordinaci zapáchalo.

  Samo lékařské prostředí v lidech navozuje problém, mají prostě strach o své zdraví, co je čeká a zda jim není něco vážného. Proto chceme, aby přístup lékařského personálu byl vlídný, vstřícný, chápající a empatický.

  Neumíme si představit, i když takové případy existují, že z lékaře nebo sestry ucítíme alkohol. Jakmile k tomu dojde a měli byste někdy pochybnosti nebo si byli dokonce jisti, nenechte se ošetřit, nahlaste to a okamžitě si hledejte jiného lékaře. Ve vší úctě k tomu, co pro vás do té doby udělal, opilý lékař vám nepomůže!
snímek hlavy
  Dnes se opět vracejí návštěvy u pacientů doma, aby pacienti v době nepříjemné nemoci nemuseli cestovat do ordinací. To je také na zvážení, zda tuhle službu preferovat při volbě svého praktika.

  Budeme jistě rádi, když nám náš lékař doporučí lék, který je stejně kvalitní, ale zaplatíme za něj o desítky korun méně.
 
Být v obraze by měl být každý z nás, hlavně tedy v tom, čemu se věnuje. O lékařích to snad platí dvojnásob, protože se starají o naše zdraví. Sledování nových léčebných technik a léčiv, by mělo bezesporu patřit do jejich programu. Ať máte toho nejlepšího, který vám bude opravdu naslouchat a pomůže v maximálně možné míře.