Jak vylepšit betonový plot


Betonové ploty v Olomouci se staví podél silnic, na parkovištích nebo na parcelách rodinných domů a využívá se jejich vlastnosti poskytovat dokonalé soukromí. S betonovým plotem se počítá v tom smyslu, že zakryje až do výšky dvou a půl metru veškerý prostor, a za plotem bude k dispozici potřebné zázemí, oddělené od vnějšího světa. Někteří lidé věnují výběru oplocení relativně málo času, protože jim postačí, aby plnil tuto praktickou funkci, a nijak zvlášť neřeší estetickou stránku věci. Estetika je ovšem součástí lidského života a jistě by se vám nelíbilo jezdit po silnici v autě bez karosérie, anebo mít dům bez fasády. Měli byste tedy také věnovat určitý díl pozornosti vzhledu oplocení, a vhodně kombinovat barvy vůči okolnímu prostředí.

betonový plot

Dvě barvy jsou víc než jedna – to je samozřejmé, že dvě barvy jsou víc, ale myslíme to obrazně. Když totiž zvolíte plot například v barvě šedé, který bude kopírovat hranici pozemku před domem, u obecní silnice, bude to vypadat podobně, jako vojenská stavba nebo sklad materiálu nějaké továrny. Jestliže se ale soustředíte na barevnější řešení, a navíc k sobě napasujete dvě barvy a prostřídáte je mezi sebou jako šachovnici, budete překvapeni, jak zajímavé řešení vytvoříte. Skládání desek do šachovnice prakticky anuluje jednotlivé spáry mezi nimi a zraková pozornost se upne na celkový koncept, tím pádem to bude vypadat celistvě a zajímavě. Naopak u jednobarevného plotu budou spáry – přechody mezi deskami působit rušivě.

cihlová zídka

Plot a dřevo – na Internetu naleznete řadu zajímavých řešení a mezi nimi i beton s dřevem. Například tak, že z betonu vystavíte základový sokl, řekněme metr vysoký, a na něj pak umístíte vodorovné dřevěné latě. Můžete je pokládat mírně přes sebe, bude to plastické a více pohledné. Neměli byste však ladit barvu betonu a dřeva do shodného odstínu, mnohem lépe vypadá naopak velmi odlišná barva, například beton do červena a dřevo okrové nebo krémové.