Hobby lidí

Každý člověk má jiné hobby (z anglického slova = koníčky, záliby). My se teď na některé zaměříme.

 

Zpěv

Zpěv může být opravdu zábavný koníček. Většina lidí ho má jen jako koníček, protože se například stydí zpívat před lidmi. Potřebujete k tomu prakticky jen svoje hlasivky, dobrou náladu a chuť učit se. Zpěv vám může pomoci, pokud máte nějaké problémy nebo potíže. Funguje to tak, že se z toho prostě jednoduše „vyzpíváte“ – do zpěvu totiž vkládáte svoje pocity a emoce.

žena u počítač

Tanec

Mnoho (převážně temperamentnějších) lidí se zhlédne například v tanci. Můžete tvořit různé choreografie a pracovat na sobě i v tomto směru – třeba ve vás dřímá opravdu velký talent.

Malba

Pokud jste spíše tichý typ a neradi vyhledáváte hlučnou společnost, pravděpodobně se zhlédnete v tomto koníčku. Nemusí jej mít rádi ale jen tiché typy.

Zvířata

Tak to je jedna z oblastí, ve které se poslední dobou hodně zhlížím i já. Mám domácí zvířata a miluji je nadevše. Také se to dá považovat za pěkný koníček.

Zahradničení

Pokud jste se odjakživa hrabali v hlíně, pracovali na zahradě, tak tento koníček budete mít jistě i vy. Zahradničením si můžete pěkně zpříjemnit den, protáhnout záda a spojit příjemné s užitečným – tedy kousek práce a také dobře zrelaxujete a pokud máte nějaký stres, zahrabete ho tzv. do hlíny – to ale platí podobně u všech koníčků zhruba stejně.

Vaření/pečení

Pokud máte rádi vaření, toto je určitě váš koníček. Můžete si uvařit nebo upéct prakticky cokoliv, co si smyslíte.

červené tulipány

Učení se různých jazyků

Někdo se rád učí cizí jazyky, tak jako já. Je to skvělý koníček a můžete se přitom i zlepšovat a zdokonalovat svoje dovednosti a můžete se postupem času zlepšovat.

Programování

Toto je spíše koníček a záliba pro ty technické typy, ale určitě to není špatný koníček. Lidé s tímto koníčkem mají často velmi analytické myšlení a jsou velmi chytří.