Bydlení, jen trochu jinak

Spousta lidí chce bydlet ve svém domě. Někteří z nich mají i svůj pozemek, případně mají pozemek v pronájmu. Jenže, mít pozemek a postavit na něm dům jsou dvě rozdílné věci. A navíc, do úvah se vkrádají další okolnosti. Přece jen, dům je na pořád na jednom místě.

Ložnice

Situaci lze vyřešit pořízením mobilního domku. Není to pevná stavba, a proto je k takovým domkům benevolentnější i legislativa. Co vám mobilní dům nabízí a čím se liší od klasických pevných domů. Liší se tím základním. Pevný dům nepřestěhujete. Mobilní domek, nebo řada z nich je opatřen podvozkem, který je k němu přimontován o celou dobu jeho životnosti. Což umožňuje jeho manipulaci. Můžete jej přestěhovat, můžete jej prodat a nechat jej ze svého pozemku odtáhnout. To se stává hlavně v případě, kdy si stavitelé, zakoupili mobilní dům za účelem, bydlení do doby, než dostaví svůj klasický dům. Mobilní domek stojí většinou na speciálních patkách. To proto, že se tím sníží zatížení podvozku a uchrání se před jeho poškozením. Mobilní domek se proto ustavuje většinou pomocí jeřábu, či jiné manipulační techniky.

Mobilní domky

Co vám ale nabízí mobilní domek. V podstatě se dá říci, že nabízí to samé, co klasické domy. Teplo, elektřinu, vodu i plyn. Je v něm dost místa na spaní, vaření i osobní hygienu. Samozřejmě je rozdíl, zda si pořídíte domek malý, který disponuje plochou pod 40m2, nebo větší, u kterého není problém dosáhnout plochy přes 60 m2. V případě, že plánujete bydlení natrvalo, můžete se poohlédnout po takzvaném modulovém domku, který se sestává ze dvou i více mobilních domků. Obytná plocha je pak v podstatě neomezená a záleží jen na vaší představivosti a finančních možnostech. Co se týká financí, nejlevnější domky lez pořídit v ceně kolem cca 150 tisíc korun. Ty jsou ale opravdu spartánské. U luxusních, moderně vybavených domů může cena přesáhnout i 3 miliony. Je to jen o penězích.