Angličtina a online nakupování. Dává vám zabrat?

Fenoménem poslední doby se stalo online nakupování. Nenakupujeme na internetu pouze knihy nebo oblečení, ale stále častěji i jídlo nebo květiny – tedy věci, pro které bychom ještě před pár lety šli jistě do kamenného obchodu. Se stále rostoucí globalizací se internetové obchody hemží anglickými výrazy.

Jak si s nimi poradit? Chcete už rozumět a neptat se překladače nebo dětí? Začněte se konečně učit pořádně anglicky v kurzu angličtiny a ovládněte hlavní jazyk internetu – angličtinu. Jak na to? To vše se dozvíte v dnešním článku, tak čtěte dále!

Obrázek1

Užitečné výrazy při online nakupování

Internet je místo neomezených možností, což ale s sebou nese i rizika. Nezapomeňte si před nákupem přečíst recenze obchodu (reviews) a zkontrolovat termín doručení (delivery time) nebo cenu za dopravu (shipping). V případě asijských e-shopů si dejte pozor, jestli za dopravu do Evropy nebudete platit vysoké částky! Často se také setkáte s dopravou zdarma (free shipping).

Pokud se stane, že vám zboží nedorazí v termínu, poškozené nebo přijde ve špatné velikosti, obraťte se na podporu nebo zákaznický servis daného e-shopu (support). Je dobré se předem dívat po záruce vrácení peněz (money back guarantee).

Ztrácíte se v množství slovíček? Přiznáváme, že orientovat se v nákupním prostředí není jen tak. Překladač je užitečný rádce, ale nikdy vám nepomůže tak jako živý člověk. Pokud vám uvedená slovíčka nestačí a chcete se dozvědět více, zkuste se svěřit do rukou lektorům a lektorkám a začít se učit pořádně v kurzu angličtiny.

Obrázek2

Tipy na výběr kurzu angličtiny

V předchozích odstavcích jsme se shodli na tom, že naučit se anglicky, se hodí za každých okolností. Jak si ale vybrat ten správný kurz angličtiny? Nejprve se zeptejte sami sebe, co se chcete naučit. Stačí vám dorozumívací úroveň nebo máte ambice vyšší?

Jestli vám jde o to, abyste si už dobrou úroveň udrželi, možná vám bude stačit jen konverzační lekce s rodilým mluvčím (často i neformální třeba na téma nakupování). Pokud s jazykem začínáte, je dobré se do toho vrhnout intenzivně a třeba se potkávat ve skupině s ostatními a vzájemně se tak motivovat.

Nebojte se říct lektorovi nebo lektorce, že vás zajímá určitá oblast, v které se chcete zlepšit. Rádi vám vyjdou vstříc, protože mají jistotu, že vás téma bude opravdu bavit a zajímat. Kurzy angličtiny mají být především užitečné a obohacující pro vás!

Obrázek3

Pokud jste se rozhodli, že se svou angličtinou něco uděláte, neváhejte se přihlásit do kurzu angličtiny. V Jazykové škole PELICAN vám rádi poradí s tím, jaký kurz si vybrat, tak zavolejte nebo napište ještě dnes!