Proč je rychlost internetu tak důležitá

Dnes si většina z nás již jen těžko představí život bez internetu. Není totiž pochyb o tom, že nám vše velmi ulehčuje. Díky němu máme snadný přístup prakticky ke všem informacím, o kterých by se nám mohlo jen zdát.

Stačí si například uvědomit, že díky internetu prakticky skončily nejrůznější telefonní seznamy, včetně Zlatých stránek. Jistě, částečně za to může i fakt, že prakticky nikdo již nemá pevnou linku, neboť ji zcela nahradil mobilní telefon. Navíc, lidé jsou méně ochotni zveřejňovat údaje, jako je právě jejich telefonní číslo či adresa.

internet1

I tak jsme zde ale našli telefony i adresy nejrůznějších firem. Ty naopak o zveřejnění svých údajů zájem mají, neboť potřebují, aby se tyto informace dostaly k potenciálním zákazníkům. Faktem však je, že právě internet způsobil, že se telefonní seznamy přestaly používat i k tomuto účelu – lidé si zkrátka vše najdou na síti.

To vše ovšem znamená, že je potřeba kvalitní připojení. Asi nikdo nechce zpět doby, kdy načítání jedné webové stránky trvalo i deset minut. Proto se i poskytovatelé předhánějí v tom, kdo nabídne lepší parametry připojení. A to je síla signálu a rychlost internetu.

internet2internet2

Oba tyto údaje jsou důležité, a pokud je jeden z nich slabý, pak rozhodně nebudeme z našeho připojení šťastni. Zatímco síla signálu nám uvádí, jak silné připojení máme, rychlost nám udává, kolik dat se za určitou dobu stáhne, a kolik jich naopak za stejnou dobu odešleme. A to je poměrně důležité.

Čím více dat se stáhne za vteřinu, tím rychleji se budou načítat jednotlivé internetové stránky. A nejen to, tím rychlejší bude i případné stahování jakýchkoliv souborů z internetu. A není pochyb o tom, že to je rozhodně důležité.

Síla signálu zase zajišťuje stabilitu. Čím lepší je, tím stabilnější náš internet bude. To znamená, že nebude vypadávat v nejnevhodnějších chvílích, ani se nezačne „lagovat“.

Je tedy vidět, že oba dva parametry jsou důležité. A na to je třeba při výběru poskytovatele myslet. Jen tak budeme spokojení.