Přírodní produkt v ohrožení

Kratom vyvolává poslední dobou velké diskuze, také o něm můžete slyšet z poměrně více míst, než tomu kdysi bývalo. Není ani divu, když se mu připisují tak skvělé účinky a skoro by se dalo říci, že by mohl být takovým lékem na vše. V dřívějších dobách se dokonce tradovalo, že se ženich vybíral podle toho, jak moc kratom užíval, protože byl velmi pracovitý a vždy plný energie. Ale všechno popořádku. Je možné, že totiž se časem objeví na listině zakázaných produktů, jelikož se v současné době chrlí na vládu to, že by jej měl zlegalizovat. Nicméně zatím bylo vyřčení ortelu odloženo. V některých zemích nebyli tak zdrženliví a vydali jeho zákaz. Je v podstatě zakázán kratom prodej i jeho užívání.

druhy kratomu

Co je kratom

Jedná se o strom, který pochází z jihoasijských zemí. Kratom neboli Mitragyna Speciosa je tudíž stálezelený tropický strom, který se řadí do čeledi kávovníků. Z toho vyplývá, že není obdivuhodná jeho výšky, kdy může dosáhnout bez problémů až 30 metrů, ale právě jeho listy, kde je ukrytá veškerá moc. Nejvíce zkoumanými látkami v kratomu jsou Mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Je pravdou, že složení je velice komplexní, protože v kratomu bylo doposud identifikováno více, než 40 alkaloidů. Samozřejmě největší zastoupení mají dva již jmenovaní a věřte tomu, že neexistuje rostlina, ve které by jich bylo tolik.

kratom zelený

Jak kratom užívat

V první řadě vás nesmí překvapit, že se dá v Česku prodat pouze jako sběratelský předmět. Není totiž plně legalizovaný jako potravina nebo doplněk stravy, a tudíž se bez tohoto označení neobejde. Nicméně se nemusíte obávat, že děláte něco nezákonného, kratom prodej je zcela legální záležitostí. Můžete si vybrat různé druhy, jeho barvy, a nakonec si i zvolit, jak jej budete užívat. Nejčastěji se konzumuje v podobě nápoje, ale zakoupit se dají rovněž tablety, které jsou lisované a je zde pouze 100% čistý kratom.