Ne každý v nouzi pomůže

Pokud má někdo finanční obtíže, nejednou neví, jak se z nich dostat. Pokud se obrátí na své přátele a jiné blízké osoby, nejednou se rázem ukáže, že se o žádné opravdové přátele nejedná, že tito nepůjčí ani tehdy, když by mohli. A je logické, že ti, kdo nemají peněz nazbyt, dotyčnému nepůjčí též.

Někdo takový aby tak zkoušel štěstí někde u finančních institucí. Nic proti tomu. Jenže jak to nejednou dopadne?

mince a cihly

Člověk v nesnázích přijde do banky a co ho čeká? Vyplní se tu hora lejster, vyběhá se spousta různých potvrzení, doloží se kdeco, a výsledek? Po dlouhém čekání nejednou přijde zamítavý verdikt. Třeba proto, že dotyčný nemá (logicky) dostatečně vysoké příjmy. Nebo má nějaký ten neblaze proslulý záznam v registrech dlužníků. Nebo je už podle názoru úředníků nadmíru zadlužen u někoho jiného, hrozí mu exekuce a podobně.

Banky jsou prostě náročné a jen tak někdo v nich neuspěje. Ba dá se říci, že čím víc člověk potřebuje půjčit, tím menší má naději, že v nich uspěje.

Ovšem není třeba si zoufat. Jsou tu přece i nebankovní společnosti, v nichž se nabízí dejme tomu hypotéka na pozemek. A ta je dostupná daleko širšímu okruhu žadatelů, než je tomu u bankovních půjček. Tady uspěje klidně i hodně komplikovaný žadatel.

Proč je tomu tak? Hlavně proto, že se zde zájemce o peníze zaručuje nemovitostí, díky níž má možnost získat až sedmdesát procent odhadní ceny této. Díky zmíněné záruce se tu nemusí klást tolik jiných požadavků, není třeba vyžadovat to, kvůli čemu žadatelé neuspějí v bankách.

rozložená eura

Tady se jednoduše zažádá přes internet, e-mailem se pošle požadované množství snímků oné nemovitosti kvůli ocenění a je to. Půjčka je schválena rychle a po podpisu smlouvy netrvá dlouho ani převod peněz, jež lze následně využít tak, jak je zapotřebí.

A splácení? I to je finančně výhodné. A navíc ho lze nastavit na tak dlouhou dobu a takovou výši splátek, aby to dlužník zvládl vrátit. Až se jeho finanční situace vrátí do normálu.